Według DiS w Polsce działa aktualnie ponad 200 centrów zajmujących się świadczeniem usług opartych na zaawansowanych technologiach informatycznych. Aż 71 centrów specjalizuje się w informatyce. Blisko 20 podmiotów zajmuje się działalnością badawczo-rozwojową zarówno w dziedzinie informatyki, jak i technik bardziej tradycyjnych (przemysł maszynowy, elektronika). Wśród centrów IT ponad połowa zajmuje się przetwarzaniem danych, pozostałe rozwojem oprogramowania.
Za inwestycjami w Polsce przemawia duża liczba dobrze wykształconych absolwentów uczelni technicznych, pracowników naukowo – badawczych oraz wiele istniejących już jednostek badawczo-rozwojowych (ok. 200), ośrodków Polskiej Akademii Nauk (ok. 80) i placówek akademickich (około 130). Dodatkowo atutem jest rosnąca liczba parków technologicznych zlokalizowanych blisko znaczących ośrodków akademickich, których podstawowym zadaniem jest zwiększenie efektywności praktycznego wykorzystania wyników prac naukowo-badawczych i rozwojowych w biznesie. W Polsce działają obecnie 34 parki technologiczne.
Śląskie Centrum Zaawansowanych Technologii, skupiające ponad 20 różnych instytucji zaplecza badawczego w regionie (7 wyższych uczelni, 5 instytutów naukowych, kilka ośrodków badawczo-rozwojowych), którego koordynatorem jest Politechnika Śląska.
Park Naukowo – Technologiczny „Technopark Gliwice” mający na celu zintensyfikowanie transferu technologii z Politechniki Śląskiej i jednostek B+R z regionu śląskiego do MŚP. Technopark Gliwice jest ważnym składnikiem sieci efektywnej komercjalizacji technologii w regionie śląskim. W tworzeniu tej sieci wzięli udział przedstawiciele największych centrów innowacji w Europie, tj. z Aachen (Niemcy), Leuwen (Belgia) i WDA (Walia).
O jakości polskiej myśli naukowo-technicznej najlepiej świadczy fakt, iż największe światowe korporacje lokują w Polsce centra badawczo-rozwojowe. Polscy specjaliści sektora IT są bardzo chętnie zatrudniani nie tylko przez międzynarodowe koncerny w Polsce, ale również za granicą i stanowią duży odsetek menadżerów odpowiedzialnych za działalność działów badań i rozwoju w największych światowych korporacjach.
20 milionów młodych, wyedukowanych i znających języki obce osób
50% społeczeństwa ma mniej niż 35 lat
Polska to dwa miliony studentów. W wyższych uczelniach uczy się prawie połowa populacji pomiędzy 19 a 24 rokiem życia, a wskaźniki te wciąż rosną. W 2003 roku mury uczelni opuściło 366 tysięcy absolwentów, a w 2006 już 394 tysiące. Co ciekawe, coraz więcej osób podejmuje studia doktoranckie. W 2006 było ich aż 35 tysięcy. Biorąc pod uwagę, że Polska to duży kraj, nic dziwnego, że jest na pierwszym miejscu w regionie pod względem liczby studentów.
448 ośrodków nauczających na poziomie wyższym
Główne ośrodki naukowe w Polsce to Kraków, Warszawa, Śląsk, Wrocław, Poznań, Trójmiasto, Łódź, Opole.
Posiadamy dwie niezależne linie 100MB każda, pozwala to na swobodne prowadzenie video konferencji, dzielenie pulpitu itp
Nasze biuro ulokowane jest w jednym z największych biurowców w centrum Gliwic. Biuro posiada całą niezbędną infrastrukturę techniczną: linie internetowe, telefoniczne, salę konferencyjną itp., wyposażone jest także w klimatyzację.
Nasze laboratorium wyposażone jest w oscyloskop, multimetr, stacje lutownicze, debuggery programowe i sprzętowe dla najczęściej używanych mikrokontrolerów oraz DSP. Mamy także do dyspozycji (w przypadku projektów audiologicznych) sztuczne ucho, analizator stanów logicznych a także tzw. sniffery (RS232, RS485, USB).
You cannot copy content of this page